Login
 Lütfen Bekleyiniz...

Sitemize hoşgeldiniz. Sitemizin tüm imkanlarından faydalanmak için lütfen üye olunuz
Üye Ol Üye Girişi

REKLAM

 

 
Hoşgeldiniz. Kategori Sayısı: 59 - Oyun Sayısı: 6030 - Üye Sayısı: 1882 - Yorum Sayısı: 440

Eğitici oyunlardan biri ile daha birlikteyiz. Elektrik, günlük hayatımızın bir parçası. Elektrikli ev aletleri de öyle ama elektrikli ev aletlerini kullanırken dikkatli olmalıyız. Su ısıtıcısı, ütü gibi cihazlar çalışırken küçük çocukları bunlardan uzak tutmalıyız. Oyunumuzda buna dikkat edilmemiş, küçük çocuk televizyon izlerken elektrikli su ısıtıcısının kablosuna ayağı çarpıyor ve su ısıtıcısı masanın üzerinden çocuğun bacağına iniyor ve elektrik çarpması meydana geliyor. Önce hemen acil servisi arıyorsunuz.

Elektrik çarpmalarında önce elektrik akımını kapatmak gerekir.Elektrik şartelinin yeri biliniyorsa oradan kapatabilirsiniz Eğer elektrik şartelin yerini bilmiyorsanız, iletken olmayan tahta, plastik meteryal ile kişinin maruz kaldığı elektrik kaynağını kişiden uzaklaştırmak çok önemlidir.

Uzaklaştırma işlemini gerçekleştirdikten sonra hızlıca kişinin bilinç kontroluna bakmalısnız.

- İyi misin?
- Beni duyuyor musun?

gibi sorular sorularak kişinin bilinç durumu kontrol edilir.

Eğer cevap vermiyorsa hızlıca 112 Acil Servis‘i aramalısınız. Ağız içi kontrolu ve baş çene pozisyonu sonrasında hızlıca solunumu kontrol etmelisiniz. Solunum yoksa suni solunum ve kalp masajı uygulamaları ile kişiyi hayata döndürmek hayat kurtarıcı bir uygulamadır.

Benzer Oyunlar
Hızlı Matematik Yarışı

Hızlı Matematik Yarışı

0 0
Eğitici Oyunlar
Bir İki Üç

Bir İki Üç

1 1
Eğitici Oyunlar
Renkleri Öğren İngilizce

Renkleri Öğren İngilizce

2 1
Eğitici Oyunlar

REKLAM